Wybieramy grzejnik do łazienki

Oferta grzejników łazienkowych jest bardzo bogata. Poszczególne modele różnią się od siebie nie tylko kolorem i kształtem, ale też wielkością i materiałem, z którego są wykonane. Część z nich posiada specjalne haczyki, grzałki elektryczne, a nawet lustra. Grzejniki łazienkowe pełnią również różne role – ogrzewają pomieszczenie i suszą ręczniki, ale też są akcentem dekoracyjnym. Często umieszczone są w centralnym punkcie pomieszczenia, dlatego warto zadbać, by pasowały do całej aranżacji stworzonej np. przez firmę Krzemień.

agencje seo sem

Rodzaje grzejników

Grzejniki, które najczęściej spotykamy w łazienkach, to te o budowie drabinkowej, czyli zbudowane z pionowych kolektorów połączonych okrągłymi poziomymi rurkami. Taka konstrukcja jest niezwykle funkcjonalna, gdyż z powodzeniem możemy powiesić na takim grzejniku ręcznik bądź wysuszyć pranie. Ich zaletą jest również łatwy montaż oraz szeroki wybór wielkości i kolorów. Jednak na rynku coraz częściej pojawiają się nowe modele – panelowe lub szklane, na których można zamówić dowolną grafikę. Z uwagi na dużą wilgotność grzejniki łazienkowe różnią się od tych, które montowane są w pokojach. Najwyższej jakości rurki i profile posiadają zabezpieczenia antykorozyjne. Grzejniki różnią się też sposobem zasilania ich w ciepło. Modele wodne zasilane są z instalacji centralnego ogrzewania w przeciwieństwie do grzejników elektrycznych, zasilanych grzałką. Coraz częściej natomiast stosuje się ich połączenie czyli grzejniki wodno-elektryczne, dzięki czemu nasza łazienka może być ogrzewana również poza sezonem grzewczym.

Dobór mocy

Wybierając grzejnik do łazienki nie należy kierować się jego wielkością, ale podaną przez producenta mocą. Aby określić ją prawidłowo należy znać temperaturę zasilania i powrotu wody w instalacji c.o., wymaganą temperaturę w pomieszczeniu oraz zapotrzebowanie na ciepło w łazience. W informacji o grzejniku producenci podają moc, np. dla konkretnych parametrów 75/65/20°C, gdzie 75°C to temperatura zasilania, 65°C – powrotu, a 20°C – wewnętrzna pomieszczenia. Warto przyjąć większą moc niż to wynika z obliczeń (przynajmniej o 20%), gdyż grzejnik drabinkowy będzie wykorzystywany również jako suszarka, a więc będzie częściowo przysłonięty.

Wejdź na https://krzemien.com.pl i zapoznaj się z ofertą nowoczesnych akcesoriów łazienkowych.

Back to Top