Czy warto mieć nitownicę?

 

agencje seo sem

Wielu fachowców z pewnością przyzna, że nitownica jest narzędziem bardzo potrzebnym. Z powodzeniem może zastąpić bowiem młotek. Dzięki niej można połączyć kilka części zupełnie od siebie niezależnych. Przed zakupem urządzenia  trzeba sprawdzić z jakimi nitami współpracuje dana nitownica – stalowymi, miedzianymi czy aluminiowymi. Jednak to na jaka nitownicę się zdecydujemy, na przykład od firmy Import Maszyn, jest już kwestią indywidualną.

Do czego służy nitownica?

Nitownica służy do mechanicznego łączenia różnych elementów – blach, taśmowników, kształtowników stalowych, dźwigarów, wsporników, wiązarów, skór, tworzyw sztucznych lub części różnego rodzaju maszyn. Nitowanie gwarantuje, że materiały połączone są w sposób trwały. Najważniejszym elementem są oczywiście złożone z szyjki i główki nity, czyli metalowe elementy scalające. Nitownica sprawia, że zostają one zamknięte w łączonych elementach scalając w ten sposób materiały.

 

Nitownica pneumatyczna czy ręczna?

Na rynku wyróżnia się nitownice ręczne i pneumatyczne. Nitownica ręczna wymaga użycia siły fizycznej. Można jej używać w dowolnym położeniu i nadaje się ona do wykonywania połączeń w konstrukcjach przestrzennych czyli stelażach, obudowach i osłonach. Natomiast w pracach modelarskich i artystycznych stosuje się nitownice nazywane oczkownicami. Z kolei nitownica pneumatyczna to bardziej profesjonalny sprzęt. Cechuje ją duża energia zaciskowa, co przekłada się na szybką i sprawną pracę. Używana jest w pracach produkcyjnych, ponieważ nie ma potrzeby przytrzymywania nitu. Wykorzystywana jest do precyzyjnych i długich prac, tam gdzie wymaga się połączenia sporych ilości nitonakrętek.

Back to Top