Jak się zaprezentować, by zostać profesjonalną modelką?

O zostaniu profesjonalną modelką marzy wiele młodych dziewczyn. Muszą one spełniać jednak wiele warunków. Uroda to oczywiście nie wszystko, gdyż kanon piękna ciągle się zmienia. Na pewno większe szanse mają dziewczyny, które są wysokie.

agencje seo sem

Przygotowania do castingu

Udział w castingu na modelkę to jeden ze sposobów, aby zostać modelką. Do castingu warto się jednak odpowiednio przygotować, aby mieć szansę na zatrudnienie. Na casting warto ubrać się w ubrania, które mają neutralne kolory. Odcienie beżu, biel, szarościi i czerń są idealne na pierwszy casting. Podczas castingu najważniejsza jest osoba przyszłej modelki. Nie należy więc odwracać od niej uwagi ubraniami i dodatkami w krzykliwych kolorach. Także makijaż powinien być bardziej naturalny.

Czy konieczne jest portfolio?

Na pewno tak, szczególnie gdy przyszła modelka ma zamiar wziąć udział w castingu organizowanym przez profesjonalną agencję modelek. Wiele castingów zaczyna się właśnie od przejrzenia portfolio kandydatki. Dopiero po przejrzeniu zdjęć podejmowana jest decyzja o tym, czy modelka ma zaprezentować się na żywo czyli na wybiegu. W portfolio koniecznie musi znaleźć się zdjęcie w kostiumie kąpielowy, dwa zdjęcia portretowe i jedno zdjęcie w wieczorowej kreacji. Dodatkowo w portfolio powinny znaleźć się zdjęcia w stroju sportowym. Zdjęcia do portfolio powinny zostać wykonane przez profesjonalnego fotografa.

Na zostanie modelką szansę ma tak naprawdę bardzo niewiele dziewczyn. Wymagań, które powinny spełniać jest całe mnóstwo.

Sprawdź ofertę agencji hostess i modelek na stronie https://papilioagency.com

Back to Top