Jakie rośliny wybrać do dziecięcego pokoju?

Jak wiadomo nic tak nie zdobi pomieszczenia jak kwiaty. Otaczająca nas zieleń w mieszkaniu działa uspokajająco i zapewnia nam kontakt z naturą. W sklepach ogrodniczych, jak np. www.gardenowo.pl możemy kupić wiele gatunków kwiatów, które doskonale sprawdzą się w warunkach domowych. Jeśli jednak chcemy ozdobić roślinnością pokój dziecięcy, warto zastanowić się przed zakupami.

agencje seo sem

Na co warto zwrócić uwagę?

Przede wszystkim należy unikać gatunków trujących oraz trudnych w uprawie. Dzieci warto uczyć odpowiedzialności już od najmłodszych lat – i można zrobić to również za pomocą kwiatów. Aby to urzeczywistnić należy wybrać rośliny niezwykle interesujące, ale mało wymagające zarazem. Wtedy nasza pociecha z przyjemnością będzie się nimi opiekować. Dzięki temu odkryje również, że wzrost i rozwój zieleni to ciekawe doświadczenie i wdzięczny temat do obserwacji.

Jakie rośliny wybrać?

Bardzo chętnie uprawiane przez dzieci są kaktusy. Są mało wymagające i ciężko je zniszczyć.
Wytrzymują długotrwałe okresy suszy, nie wymagają zbytniej pielęgnacji ani nawożenia. Jest to jednak oferta dla dzieci nieco starszych, w wieku szkolnym. Ciekawą propozycją są tzw. żywe kamienie (litopsy). Mają zielonomatową lub brunatną barwę, często są nakrapiane. Jak sama nazwa wskazuje, przypominają wyglądem kamienie. W czasie uprawy nie można dopuszczać jedynie do ich przelewania. Muchówka amerykańska to z kolei jedna z najefektowniejszych roślin owadożernych. Jej liście są zmodyfikowane w taki sposób, iż przypominają kolczaste paszcze. Gdy owad na nich usiądzie, liście zatrzaskują się i pozbawiają go możliwości ucieczki. Jak wskazują specjaliści z Gardenowo, ciekawą alternatywą są również inne owadożerne gatunki, jak dzbaneczniki i rosiczki.

Back to Top