Dywany w odcieniach pasteli

Oglądając czasopisma z aranżacjami wnętrz, jak też szukając inspiracji na stronach internetowych szybko można zauważyć, że pastelowe dywany stały się ostatnimi czasy bardzo modne. Poprzez swoje stonowane kolory pasują do większości wnętrz, tworząc pewien rodzaj uzupełnienia i domknięcia aranżacji. Ponadto nadają lekkości i świeżości, tworząc niepowtarzalny klimat.

agencje seo sem

Pastelowy shaggy

Gęsty, włochaty dywan typu shaggy, ofrowany przez Carpetoutlet, to doskonały wybór zarówno do salonu jak i do sypialni. Dzięki swoim włóknom dywan jest wyjątkowo przyjemny w dotyku, a jednocześnie trwały i odporny na przetarcia czy zadeptania. Wbrew pozorom, nie jest wcale trudna jego pielęgnacja. Włókno też nie chłonie zapachów ani wilgoci. Shaggy w pastelowym kolorze doskonale sprawdzi się w otoczeniu naturalnego drewna, białych i szarych zestawów wypoczynkowych oraz w odważniejszych zestawieniach z granatem, żółcią czy fioletem.

Roślinne wzory

Osoby, którym podoba się charakterystyczny roślinny wzór, ale trochę boją się tak silnego akcentu w swoich wnętrzach, z powodzeniem mogą wybrać wersje właśnie w pastelowych barwach. Miękkie, wełniane kobierce w odcieniach beżu, przygaszonego różu czy błękitu, skupiające roślinne motywy zachwyca niejedną osobę. Tego typu dywany stanowią znakomite uzupełnienie mieszkań w stylu vintage czy artdeco. Doskonale pasują do ażurowych mebli, ale też równoważą masywne komody z litego drewna i sofy ze skóry.

Back to Top