Dywanik do łazienki

Łazienka to miejsce nieustanie narażone na zachlapania i wilgoć. Jednocześnie to pomieszczenie, gdzie najczęściej stajemy gołymi stopami i chcemy czuć się wówczas komfortowo. O ile przyjemniej przecież jest postawić stopę na delikatnym runie dywanika niż na zimnej podłodze z kafelek. Ponadto naszym celem jest również, by dywanik ocieplił pomieszczenie, sprawił, że będzie bardziej przytulne, a także nada naszej łazience oryginalnego charakteru. A zatem, jaki dywanik do łazienki okaże się najlepszy?

agencje seo sem

Jaki materiał?

Mając na uwadze, że podłoga w łazience często jest mokra, wybierając łazienkowy dywanik musimy zwrócić uwagę a materiał, z jakiego jest on wykonany. Jeśli jesteśmy wielbicielami produktów utkanych ręcznie z naturalnych włókien, to w przypadku łazienki z takich upodobań musimy zrezygnować. Zdecydowanie lepszym, bo praktyczniejszym rozwiązaniem będą modele syntetyczne. Oprócz tego, że są trwalsze i bardziej wytrzymałe na warunki panujące w łazience, wizualnie przypominają dywany wełniane. Możemy też pokusić się o dywanik z elastycznej bawełny, który da się zwinąć i raz na jakiś czas wyprać w pralce.

Jaki rozmiar?

Jeśli chodzi o rozmiar dywaników łazienkowych obowiązuje zasada jak w przypadku wszystkich pomieszczeń – mają one być odpowiednie do metrażu wnętrza. Jeśli jesteśmy posiadaczami dużej łazienki, warto postawić na duże rozmiary, gdyż ocieplą one pomieszczenie.

Jaki kształt i kolor?

Wybierając dywanik z oferty Carpet For You warto pamiętać, że w kwadratowych pomieszczeniach dobrze prezentują się modele okrągłe, zaś w wąskich i długich lub krótkich i szerokich – dywaniki prostokątne. Z kolei kolor, to już kwestia bardzo indywidualna. Uzależniony jest głównie od stylu łazienki.

Back to Top