Dywan akrylowy czy winylowy?

Urządzając swoje mieszkanie przychodzi moment, gdy musimy dokonać wyboru wśród modeli dywanów. Wystarczy spojrzeć na ofertę sklepu Carpet For You, by przekonać się, jak szeroki wybór umożliwiają nam producenci. Nie chodzi tu jedynie o różnorodność kształtów, kolorów czy rozmiarów. Uwagę zwracają również materiały, z jakich wykonane są poszczególne modele.

agencje seo sem

Dywan akrylowy

Pod względem sprężystości i elastyczności dywany akrylowe są podobne do dywanów wełnianych. Cechują się odpornością na zabrudzenia, działanie środków chemicznych, grzybów, bakterii i moli. Nie są też podatne na blaknięcie pod wpływem działania promieni słonecznych. Dywany akrylowe mają bardzo dobre właściwości termoizolacyjne, nie elektryzują się, są wytrzymałe i trudno zapalne. Ponadto ich wspaniałe wzory oraz żywe, nasycone kolory dodatkowo zachęcają do zakupu. W pierwszych tygodniach użytkowania dywanu akrylowego może nastąpić efekt pylenia, charakterystyczny dla wszystkich dywanów z włókna naturalnego i akrylowych, z runem ciętym. Pojawiają się wówczas skupiska kłaczków. Zjawisko to po pewnym czasie samo ustępuje.

Dywan winylowy

Dywan winylowy oferowany na przykład przez https://carpetforyou.pl jest niezwykle wytrzymały i odporny zarówno na wilgoć, jak i zarysowania oraz wysokie temperatury. Jest też łatwy w czyszczeniu – wystarczy mop lub mokra szmatka, by przywrócić jego blask. Będzie zatem idealnym rozwiązaniem do miejsc szczególnie narażonych na zabrudzenia, jak przedpokój, jadalnia, kuchnia czy dziecięcy pokój. Klasyczne kobierce w takich miejscach nie sprawdziłyby się tak dobrze. Winylowy model jest również doskonałym rozwiązaniem dla alergików – roztocza i inne drobnoustroje nie mają możliwości wnikać w jego struktury. Dywan winylowy to nie tylko funkcjonalność, ale również ciekawe i designerskie wzory. Geometryczne abstrakcje to prawdziwy hit ostatniego czasu.

Back to Top